REKLAMA:

25 lat od pierwszego objawienia

religia
30.07.2009 r., godz. 06.30
Cudowne miejsce w Ostrożnem
Jasna Góra, Licheń, Święta Lipka, Ostra Brama w Wilnie, czy chociażby Hodyszewo - to cel wielu pielgrzymek Katolików, którzy podążają do miejsc świętych by prosić Boga o różne łaski. Nie każdy jednak wie, że niespełna 7 km od centrum Zambrowa jest cudowne miejsce, w którym objawiał się Jezus Chrystus. Mowa o miejscowości Ostrożne. Obecnie w tym miejscu znajduje się kaplica – cel wielu pielgrzymów z całej Polski, o którym często nie wiedzą okoliczni mieszkańcy. Dziś, 30 lipca, mija dokładnie 25 lat od pierwszego objawienia Siostry Czesławy. Z tej okazji w kaplicy w Ostrożnem o godz. 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Św.

Wszystko zaczęło się 30 lipca 1984 r. w poniedziałek rano. Siostra Czesława Polak (wówczas jeszcze osoba świecka) była na Mszy Świętej i przyjęła Komunię Św. w kościele parafialnym w Szumowie. Po powrocie z kościoła wyszła na pole, by narwać kwiatów z myślą, że będą dla Pana Jezusa i Maryi. Idąc z kwiatami koło lasku sosnowego, niedaleko domu nuciła sobie „Panie zmiłuj się nad nami, Chryste zmiłuj się nad nami.” Około godz. 11.00 usłyszała w oddali dziecięcy miły głos, mówiący -„Zaczekaj”. Zatrzymała się i zobaczyła postać, idącą obok lasku, od strony pola. Przyglądała się jej uważnie i zastanawiała się, kim jest. Gdy wpatrzyła się jej uważniej zdała sobie sprawę, że postać ta była podobna do Pana Jezusa. Nieznajomy szedł dłuższy czas z głową pochyloną, wyglądał przepięknie w jasnej szacie. Gdy lasek skończył się postać znikła. Wtedy Siostra uświadomiła sobie, że to był Pan Jezus.

W nocy z 2 na 3 października 1984r. Siostra Czesława widziała we śnie Pana Jezusa w pobliżu miejsca, gdzie były ślady Jego stóp. Powiedział do niej: „ZADBAJ O TO MIEJSCE, OGRÓDŹ MAŁYM PŁOTKIEM, POŚRODKU ZBUDUJ KAPLICZKĘ. JA CI W TYM POMOGĘ”. Za jakiś czas Siostra Czesława wróciła ponownie na to miejsce, gdzie zostały ślady stóp Pana Jezusa. Usiadła przy nich i w wewnętrznej wizji ujrzała krzyż drewniany z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa oraz ludzi pracujących przy budowie kaplicy. Od tamtej pory Siostra przychodziła na to miejsce, aby się modlić.

7 października 1984r. przybył do parafii w Szumowie misjonarz Ojciec Piotr Zabielski. Siostra opowiedziała mu o swoich przeżyciach. Kapłan przybył na miejsce objawienia z szacunkiem, uwierzył i obiecał swoją pomoc. W nocy z 16 na 17 października 1984r. podczas modlitwy wieczornej Siostra ujrzała Pana Jezusa w swoim pokoju, jak stał przy stole. Nic nie mówił, tylko wpatrywał się w Siostrę bardzo przenikliwym wzrokiem. Siostra zrozumiała, że trzeba już mówić ludziom o objawieniu. Wiadomości o tym były różnie odbierane. Jedni uwierzyli i zaczęli przychodzić na modlitwę, inni szydzili z tego. 20 września 1985r. w miejscu objawienia została zamontowana figura Pana Jezusa, którą poświęcił ks. Marian Czerwiński- proboszcz parafii w Szumowie. Odtąd coraz więcej ludzi zaczęło przybywać na modlitwę.

Dziś, w miejscu, gdzie Siostra Czesława zobaczyła Pana Jezusa, stoi nieduża figura Chrystusa w oszklonej kapliczce, a w miejscu, gdzie Pan Jezus znikł - w kaplicy stoi duża figura Pana Jezusa. Na modlitwę przychodzą tu nie tylko mieszkańcy sąsiednich wiosek, ale przybywają pielgrzymi z różnych stron Polski.

W dniu 6 grudnia 1992r.- w pierwszy piątek miesiąca- siostra Czesława widziała Matkę Bożą, zdążającą do kaplicy. W nocy we śnie usłyszała słowa Matki Bożej: -„Ja- Matka Boska wskazuję drogę do kaplicy”. Na pamiątkę tego objawienia została postawiona przy kaplicy figura Niepokalanego Serca Maryi.

W 2003r. rozpoczęto budowę „Hospicjum” przy kaplicy. Kamień węgielny został poświęcony i wmurowany 30 lipca 2003r. przez ks. Jana Sołowianiuka- wikariusza biskupiego Kurii Łomżyńskiej, który przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. Tego samego dnia została również poświęcona duża figura Św. Ojca Pio, stojąca obok kaplicy, ufundowana przez Władysława Polaka- brata Siostry Czesławy, który doznał szczególnych łask, za wstawiennictwem tego Świętego.

W ciągu minionych lat wielu pielgrzymów nawiedzających to miejsce było świadkami nadprzyrodzonych zjawisk. Jedni widzieli krew na twarzy Pana Jezusa na figurze w kaplicy, inni widzieli zmieniające się kolory na twarzy tej figury, jeszcze inni słyszeli śpiew aniołów przy kaplicy, a ostatnio- 30 lipca 2007r. i 30 lipca 2008r. kilka osób widziało wirujące słońce na niebie.

Kult Pana Jezusa w tym miejscu stale się rozwija. Ludzie, którzy doznali tam łask, uzdrowień duszy, ciała, głębokich nawróceń, a także wyzwolili się z nałogów składają swoje świadectwa i wota dziękczynne, które zawieszają w kaplicy przy figurze Pana Jezusa. Kaplica otwarta jest codziennie od rana do wieczora, więc można przybywać tu na modlitwę o każdej porze dnia. Jak udało nam się dowiedzieć miejsce to jest częściej odwiedzane przez pielgrzymów z różnych, często odległych miejscowości w Polsce, podczas gdy mieszkańcy Zambrowa, Łomży, czy Ostrowii Mazowieckiej nawet nie wiedzą o istnieniu takiego miejsca.

Dziś mija 25 lat od pierwszego objawienia Pana Jezusa w Ostrożnem. Z tej okazji o godzinie 11.00 w kaplicy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. upamiętniająca ten przełomowy dla tego miejsca dzień.

W galerii zdjęć artykułu zamieszczamy również schematyczną mapkę z zaznaczonym dojazdem oraz miejscem, w którym znajduje się kapliczka. Zdjęcia powinny Państwu pomóc w zlokalizowaniu kapliczki.

Polecamy:
:: W sobotę z Zambrowa rusza XXV Pielgrzymka na Jasną Górę
:: Malowanie fresków w kościele Św. Józefa dobiega końca
:: Proboszcz parafii Św. Józefa - drugim prałatem w dekanacie zambrowskim
:: Zespół „Charyzmaty” koncertował w Zambrowie
ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: